Nepaprastai aktyvūs, pozityvumu trykštantys, energingai sportuojantys ir tarptautinius apdovanojimus iškovojantys Centro „Eik” bendruomenės žmonės neslepia, kad ir juos dažnai ištinka sunkios akimirkos, kai negali suvaldyti savo nerimo, ypač varžybų starte, kai kaltina save dėl patirtų nesėkmių, menkina save ir savo pasiekimus, nes vis dar nepavyksta pasiekti didžiausio ir trokštamiausio.
Atsižvelgę į išsakytus žmonių poreikius ir norus stiprinti ne tik fizinę, bet ir emocinę sveikatą, teikėme paraišką Vilniaus miesto savivaldybės skelbtame konkurse ir galime pasidžiaugti mūsų projekto „Neįgaliųjų bendruomenės psichikos sveikatos stiprinimas per psichikos sveikatos raštingumo ugdymą bei savipagalbos įgūdžių formavimą“ sėkme.
Kaip sudėtingose situacijose nenuleisti rankų ir sąmoningai atrasti pagalbos ir meilės sau, dėmesingo įsisąmonimo (mindfulness) užsiėmimuose dalyvius mokė dvi puikios lektorės: Eglė Gylytė, VšĮ „Rastis“ socialinė darbuotoja, įsisąmoninimu grįstos kognityvinės ir elgesio terapijos LSMU podiplominių studijų absolventė bei Gabrielė Germanavičienė, gydytoja psichiatrė, knygos „DĖMESINGA TĖVYSTĖ: kaip auginant vaikus užaugti pačiam“ autorė.
Esame nekart girdėję, kad mylėti save – egoistiška. Tačiau psichologijos specialistai vienareikšmiškai pripažįsta, kad savęs nemylintiems žmonėms sunku pamilti ir kitus.
Mūsų lektorių mintys:
„Dėmesingas įsisąmoninimas yra tarsi sporto salė smegenims. Moksliškai įrodyta, kad šis metodas padeda gerinti psichinę sveikatą, o reguliariai praktikuojantys ramų buvimą gali net prailginti savo gyvenimą“. (Eglė Gylytė)
„Turime išmokti nuraminti ir pagloboti save, ypač tada, kai jaučiamės sutrikę. Patikėti, kad net ir tada esame pakankamai geri tėvai savo vaikams. Išmokę nurimti ir atjausti save, tikrai sugebėsime naujai pamatyti daugelį, atrodytų, neišsprendžiamų situacijų, galėsime kurti geresnius santykius – grįstus ne taisyklėmis ir reikalavimais, bet artumu ir įsiklausymu tiek į save, tiek į savo artimuosius. Praktikuodamas dėmesingą įsisąmoninimą, pirmiausia pats sau tampi geru draugu. Dėmesingos tėvystės praktika didina mūsų, tėvų, gebėjimą pasirūpinti savimi, elgtis apgalvotai, gerina santykius šeimoje: bendravimą ne tik su vaikais, bet ir su partneriu, kartu – ir bendradarbiavimą tėvystėje.” (Gabrielė Germanavičienė)
Be grupinių dėmesingo įsisąmonimo (mindfulness) užsiėmimų, projekto dalyviai buvo pakviesti ir į nuotolines individualias konsultacijas su psichologe Gaile Lisauskaite.
Centro „Eik” bendruomenės šeimas, auginančias vaikus su negalia, pakvietėme mokytis psichologinio atsparumo per savipagalbą.
Tyrimai atskleidžia, kad vaikystėje sukurti psichikos sveikatos pagrindai padeda visą gyvenimą stiprinti savigarbą, atsparumą ir ryšius su kitais. Laimingas vaikas, visuomenės priėmimas, lygiavertiškumas ir vienodos galimybės dalyvauti visuomenėje – štai, kas svarbiausia mamoms, auginančioms vaikus su negalia.
Kiekvienas pokalbis ir patirtis – tai žingsnis link supratingesnės ir atviresnės visuomenės. Susitikimuose „Patirčių keliu“ dalyviai noriai dalinasi džiaugsmais, iššūkiais ir idėjomis.
Veikla vykdoma pagal projektą „Neįgaliųjų bendruomenės psichikos sveikatos stiprinimas per psichikos sveikatos raštingumo ugdymą bei savipagalbos įgūdžių formavimą“.
Projekto rėmėjas – Vilniaus miesto savivaldybė
Kviečiame į dailės terapijos užsiėmimus, kuriuose lektorė psichologė Vilma Skibiniauskaitė supažindins su emocinės sveikatos palaikymo galimybėmis per saviraiškos, nusiraminimo, atsipalaidavimo įgūdžių ugdymą meninėmis priemonėmis.
Užsiėmimai vyks lapkričio-gruodžio mėn., pirmadieniais 16-18 val. Centro „Eik” patalpose (Jasinskio g. 16, 6 a.). UŽSIĖMIMAI NEMOKAMI. Norinčius dalyvauti prašome registruotis el. paštu centraseik@gmail.com